Haberler

Hong Kong’un Yeni Kripto Para Borsası Lisans Çerçeveleri Önemsiz Görüldü

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu CEO'su Ashley Alder tarafından 7 Kasım'da kripto para birimi borsaları için yeni lisans çerçeveleri uygulanacağı konusunda resmi bir basın açıklaması yapılmış ve bu açıklamadan sonra birçok kişi lisans alımının nasıl değişecek olduğu hakkında soru işaretlerine yanıt aramaya başlamıştı.

Nexo

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu CEO’su Ashley Alder tarafından 7 Kasım’da yapılan açıklamada Hong Kong sınırları dahilinde kripto para birimi borsası lisansı almak isteyen kripto para borsalarının bundan sonra yeni çerçeveye göre lisans alabileceklerini ve bazı değişimler yaptıkları konusunda açıklama yapılmıştı. Yapılan açıklamada kripto para borsalarının alacakları yeni lisanslarda ne gibi değişimler olacağı hakkında detaylı bir rehberde yayınlanmıştı. İlk başvurunun SFC tarafından yapılmasının hemen ardından yerel yetkililer bu durumun çok fazla borsayı etkilemeyeceğini ve sadece belirli değişimler olduğunu açıkladı.

Bitspark’ın kurucu ortağı ve CEO’su George Harrap, düzenlemelerin Hong Kong merkezli kripto para borsaları için hiçbir anlam ifade etmediğini ve bu sebeple Hong Kong merkezli kripto para borsalarının yine geçmişte olduğu gibi rahat bir şekilde lisans almaya ve lisans yenilemeye devam edebileceklerine dair açıklama yaptı. Konu hakkında bazı kimseler ise bunun sadece göstermelik bir değişim olduğuna değindi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı