BitcoinHaberler

Hong Kong Protestocuları Bitcoin’i Çözüm Olarak Görmüyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın büyük etkisi bulunan Hong Kong protestolarının çözümünde Çin Devlet Başkanı ile Trump arasında görüşmeler sürüyor.

Amerikan Başkanı Donald Trump kısa süre önce Hong Kong hakkında yaptığı özel açıklamasında ”Ben olmasaydım 14 dakika içerisinde Hong Kong Çin tarafından yok edilirdi” dedi ve Çin’in Hong Kong’a askeri müdahale edip bir soykırım yapabileceğini ima etti. Acımasız uygulamaları ile tanınan Çin bu konuda tüm dünyada tepki çekerken, ülke 1.5 milyarın üzerinde olan nüfusu ile de dünyanın üretim merkezi olmayı sürdürüyor.

Hong Kong ise Çin’den ayrı ancak Çin’e kısmen bağlı bir özerk bölge olarak tanınıyor. Bu dönemde Hong Kong protestocuları bölge ekonomisinin zarar görmesini engellemek ve ülkelerinin ekonomik olarak iyi olması için son seçimlerde Lam yönetimine büyük bir ders verdiklerini ve Bitcoin’in değil seçimlerin çözüm olabileceğini düşünmeye başladılar.

Hala büyük oranlarda kripto para alımlarının olduğu Hong Kong yerel bölgesinde kripto paraların bir çözüm olmayacağı çok açık bir şekilde gözüküyor.

Kripto paralar ekonomik krizlerden tamamen kurtulmanın önünü açmasa da yaptırımlara maruz kalan ülkelerde kripto para kullanımının arttığı biliniyor. İnsanlar özellikle paralarının değer kaybettiği kriz dönemlerinde Bitcoin almayı ve varlıklarını Bitcoin’de tutmayı tercih ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu