Bitcoin

Hong Kong Sınırlarında Devasa Kripto Para Operasyonu!

Hong Kong Sınır ekipleri 155 milyon dolarlık dolandırıcılığı yakaladı.

Hong Kong Gümrük ekibi kısa süre önce inanılmaz bir kara para aklama ve dolandırıcılık çetesini yakaladı. The South China Morning Post tarafından aktarılan bilgilere göre çetenin yasa dışı şekilde ve özellikle kripto paraları kullanarak 155 milyon dolarlık kara para akladığı düşünülmekte.

Hong Kong Polisinden Büyük Operasyon

Grup lideri olduğu düşünülen kişinin paravan birçok şirkete sahip olduğu ve aslında şirketlerin yaptığı transferler nedeniyle yetkililerin dikkatini çektiği vurgulanmakta. Yetkililer daha sonra operasyonu genişleterek daha büyük bir çetenin mevcut olduğunun farkına varıyor. Çetede şu an için 4 kişi olduğu düşünülmekte ve çete lideri olduğu düşünülen isim “Coin Breaker” adlı operasyon sonrasında tutuklandı.

Söz konusu kripto para ve kara para aklama operasyonu Hong Kong için bir ilki temsil etmekte. Suçluların özellikle Tether (USDT) kullandığı tespit edildi. Yetkililer, kara para aklamak için 40 ayrı USDT cüzdanının kullanıldığını düşünüyor.

Hangi kripto para borsalarının bu işlemde yer aldığı şu an için bilinmese de önümüzdeki günlerde bu dev operasyon ile ilgili bazı kripto para borsalarının başının yanacağı kesin gibi gözüküyor. Şubat 2020’den beri aktif olduğu düşünülen çetenin kara para aklamak için %5 komisyon aldığı ifade edilmekte. Çetenin, yetkililer tarafından dondurulamayan ve daha önce harcanan 2,5 milyon dolarlık fona sahip olduğu da belirtiliyor.

İngiliz polisi de kısa süre önce benzer bir operasyon gerçekleştirdi ve 408 milyon dolarlık kripto paraya el koydu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu