Haberler

Hong Kong’da Kripto Para Borsaları Düzenlemeye Tabii Tutulacak!

Pekin yönetimi Hong Kong'u kontrol etmek istiyor.

Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), 2019 yılında yayınlanan lisans uyarısının ardından bugün yeniden kripto para borsaları ve kripto para işlemleri üzerinde çalışan şirketlerin lisansa tabii tutulacak olduğunu ve 2 düzenlemeden bir tanesine uymalarının zorunlu olacağını açıkladı. Kara para aklama konusunda yasal düzenlemelere uyulmasının zorunlu olacağı bilgisini paylaşan SFC yetkilisi, “bölgede kripto para birimleri ile ilgili 1 dolarlık bir işlem yapan borsalar bile bu yasal düzenlemelere tabii tutulmak zorundalar” açıklamasında bulundu.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yoğun ilgi gördüğü Hong Kong’da son dönemde Çin anakarasından gelen baskılar ve Hong Kong’u “ele geçirme stratejisi” nedeniyle milyonlarca yerleşik kişinin kaçması ve Kanada, ABD ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelere gitmesi bekleniyor.

Milyonlarca insanın gelecek birkaç ay ve yıl içerisinde Hong Kong’u terk etmesi beklenirken, kripto para borsalarının izlenmesi, takip edilmesini gerektirecek olan yeni yasa ile birlikte bölgedeki çok sayıda kripto para yatırımcısının varlıklarını diğer ülkelerde merkezi olan özellikle ABD merkezli kripto para borsalarına taşıması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu