Haberler

Hong Kong’da Motor Sigortası için Blockchain Çalışmaları Devam Ediyor

Bir finans endüstrisi düzenleyicisi olan Hong Kong Sigortacılar Federasyonu (HKFI), şehrin motor sigortası için bir blockchain destekli platform geliştiriyor. HKFI’nin Yıllık Resepsiyon etkinliğinde yaptığı konuşmada, Hong Kong Finans Hizmetleri ve Hazine Bürosu Sekreteri James Lau, blok zincir teknolojisinin Hong Kong’daki sigorta sektörünün gelişmesinde önemli bir rol oynayacağına olan inancını ikiye katladı.

Finans sektörü için dağıtılmış defter teknolojisini benimseme avantajını destekleyen Lau, aynı zamanda şehrin sigorta sektörünün bu yönde teknolojik ilerleme kaydettiğini de ifade etti.

Lau şunları açıklamasında bulundurdu:

“Blockchain teknolojisinin kullanımı, iş verimliliğini artırabilir ve sigortacıların zamanında ve doğru verilere kolay ve güvenli bir şekilde erişebilmelerini sağlayabilir. Bu bağlamda, HKFI’nin motor sigortası için bir blockchain e-platformu geliştirdiğini belirtmek isterim. Sigorta sektörü Insurtech buna daha fazla kaynak ayırmaya devam edecek.”

Motor Sigortası Federasyonu Kimdir?

1988 yılında kurulan HKFI, sigorta endüstrisinin profesyonel davranışını sağlamayı ve sektörde oluşan sahtekarlıkla mücadele etmeyi amaçlayan bir düzenleyici kuruluştur. Hükümet yetkilisi henüz sigorta planına ilişkin ayrıntıları açıklamadı. Ama buna rağmen yapılan açıklamalar şehirdeki hükümet organları ve finansal sektörler arasında blok zincirinin gelişmesi yönünde bir baskı oluşturuyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu