Haberler

Hong Kong’da Sokak Protestoları Son Buldu, Bitcoin Alanlar Satıyor!

Hong Kong'da protestolar corona virüsü nedeniyle son bulurken, ülkede kripto para yatırımcılarının sayısı düşüş eğiliminde.

Hong Kong protestolar döneminde çok fazla Bitcoin kampanyaları ve yüksek Bitcoin fiyatları sebebi ile gündemleri süslemişti. Washington tarafından Pekin’e gözdağı verilmesinin ardından Çin ordusunun giremediği Hong Kong, özellikle Britanya yönetiminden çok sert uyarılar almıştı.

Bugün ise gündemde corona virüsü etkisi sürerken, Pekin yönetimi yakın zamanda Hong Kong’un tam bağımsızlık ‘tehdidi’ gibi konular ile karşı karşıya kalmış durumda.

Bununla beraber Hong Konglular ise bu dönemde kripto paralar yerine yerel para biriminde kalmaya önem gösterirken, özellikle kısa süre içerisinde Hong Kong’da ekonomik krizin söz konusu olmadığı, ancak Çin’de ekonomik krizin söz konusu olabileceği tartışmaları devam ettiriliyor.

Bu da ülkedeki mevcut yatırımcıların sayısında son dönemde beklenmedik düzeyde bir düşüş yaratıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu