Kripto HaberleriHaberlerHong Kong'da Tek Çare: 18 Yaş Ve Üzeri Tüm Vatandaşlara 10.000 Dolar...

Hong Kong’da Tek Çare: 18 Yaş Ve Üzeri Tüm Vatandaşlara 10.000 Dolar Dağıtılacak!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’nin uyarıları sonrasında Çin yönetiminin geri adım atmak zorunda kaldığı Hong Kong konusu son dönemde azalan protestolar, iptal edilmiş olan resmî kararlar ve daha birçokları nedeniyle sorun olmaktan yavaş yavaş çıkmaya başladı. Ancak Hong Kong yaşanan protestolar sonucunda kritik düzeyde ekonomik problemler ile karşı karşıya kaldı ve özerk bölge ekonomisinde alarm sinyalleri çalmaya başladı.

Çin yönetimi son dönemde ‘kendi derdine’ düşerken, Hong Kong ise ekonomik alanda vatandaşlardan gelen reform taleplerine yanıt vermek zorunda kaldı. Protestoların devam ettiği ülkede kısa süre içerisinde tüm vatandaşlara borçlarını ödeyebilmeleri, tüketimi canlandırmak gibi gerekçelerle 10.000 Hong Kong Doları dağıtılacak olduğu açıklandı.

‘1.283 doları güle güle harcayın’

Hong Kong vatandaşları ise kendilerine ödenecek olan bu paranın ülke ekonomisinde 120 milyar HKD’ye eşdeğer bir paraya eşit olduğunu, güçlü olan ekonominin bu tür ödemelere ihtiyaç duymadığını dile getirerek, hükümetin bu politikasını eleştirdi.

Tam bağımsızlık isteyen ancak mevcut durumda bir türlü tam bağımsızlık elde edemeyen 7 milyondan daha fazla Hong Kong vatandaşı, gelecekte ülkelerinin çok daha güvenli, daha özgür olması gerektiğini düşünmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları