Haberler

Hong Konglu Aktivist: Bankalardaki Paraları Çekelim!

Chen Haotian isimli aktivist tehlikeli bir hamleye davet etti.

Chen Haotian isimli bir aktivist kripto para birimleri ile ilgili olmayan ancak dolaylı olarak kripto para birimlerini de etkileyecek olan yeni bir çağrıda bulundu. Hong Kong vatandaşlarının Çin bankalarından tüm paralarını bir anda çekmesini öneren Chen Haotian, bu sayede Çin bankalarını büyük zarara uğratıp Pekin’e ve bankalara ders verebileceklerini açıkladı. Hong Kong’un bağımsız olması için protestolar devam ederken, Çin yönetimi şiddet kullanmayı bile göze alabilecek bir sınıra ulaştı. Pekin yönetimi sessiz sessiz olası müdahaleye hazırlanırken ”bank run” veya ”no bank” adıyla anılan bu eylemlerin tehlikeli bir duruma sebep olabileceği tahmin edilmekte.

Resmi olarak bankalardan parasını çekmek isteyen hiçbir Hong Kong vatandaşının parasını çekmesi önlenemez. Bankanın elinde ilgili müşterinin parası kadar paradan daha fazlası bulunsa da bir anda tüm Hong Kong müşterilerinin parasını çekmesi Çin bankalarına oldukça zor günler yaşatabilir. Hong Kong’ta ekonomik olarak çok zengin olan isimler var ve bu isimlerin bu eylemlere katılması mümkün olursa Pekin’in müdahalesi de daha sert olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu