Kripto HaberleriHaberlerHong Kong'tan Bireysel Yatırımcılara Müjde! Bu Tarihten Sonra Kripto Ticareti Serbest Olacak!

Hong Kong’tan Bireysel Yatırımcılara Müjde! Bu Tarihten Sonra Kripto Ticareti Serbest Olacak!

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, bireysel yatırımcılara kripto alım satımını serbest yapmaya hazırlanıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hong Kong, bireysel yatırımcıların sektör için yeni kural kitabı kapsamında kripto ticareti yapabileceğini duyurmaya hazırlanıyor.

Hong Kong, Bireysel Yatırımcılara Kripto Alım Satımını Serbest Bırakmaya Hazırlanıyor

Şehrin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, bugün yapılacak bir brifingde bireysel katılımına ilişkin bir istişarenin sonuçlarını detaylandıracak.

Kurumun, bireysel yatırımcıların önümüzdeki aydan itibaren uygun önlemler altında Bitcoin ve Ethereum gibi daha büyük tokenleri alıp satmasına izin verme planına sadık kalması bekleniyor.

Hong Kong, 1 Haziran’da kripto varlık platformları için bir lisanslama rejimi başlatacak ve bu da son teknoloji bir finans merkezi olarak statüsünü geri kazanma çabasının bir parçası olacak.

Ancak 2022 yılında FTX borsasının çöküşü gibi küresel çapta iflaslara yol açan bir piyasa bozgunundan sonra kripto paranın kucaklanması tartışmalı bir konu.

Kripto borsası OKX’in baş ticari sorumlusu Lennix Lai, istişarenin sonucunun “dijital varlık topluluğunun güvenli, emniyetli ve uyumlu perakende ticaretin sağlam bir sanal varlık ekosisteminin kilit bir yönü olduğu görüşünü” yansıtmasını beklediğini söyledi.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Upbit, Bu Altcoinler İçin Yaptığı Uyarıyı Kaldırdı! Para Yatırma İşlemlerine İzin Verdi!

Hong Kong Şubat ayında, istişare belgesinde bireysel yatırımcıların SFC tarafından lisanslanan borsalarda daha büyük kripto paralarla ticaret yapmasına izin verme planını özetledi.

Düzenleyici kurum, bilgi testleri, risk profilleri ve maruz kalma konusunda makul sınırlar gibi koruyucu önlemlerin alınmasını sağlamayı amaçlıyor.

Hong Kong Para Otoritesi İcra Kurulu Başkanı Eddie Yue, şirketlerin titiz bir düzenleyici zemin beklemeleri gerektiğini belirtti.

Yue, bu ayın başlarında verdiği bir röportajda “Burada ekosistem üretmelerine izin vereceğiz ve bu aslında çok fazla heyecan getiriyor” demişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları