Kripto HaberleriHaberlerHong Kong'tan Sonra Bu Ülke de Kripto Paralara Yeşil Işık Yakabilir!

Hong Kong’tan Sonra Bu Ülke de Kripto Paralara Yeşil Işık Yakabilir!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Finans şirketi Bernstein bir kripto para raporu yayınladı. Raporda, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun dijital varlıklara yönelik “korumak için düzenle” yaklaşımını benimsediği belirtildi.

Hong Kong’un Kripto Para Düzenlemesine Yaklaşımı Sermayeyi ve Yeteneği Asya’ya Çekebilir

Bernstein Pazartesi günü yayınladığı bir araştırma raporunda, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) kripto paralara yönelik “korumak için düzenle” yaklaşımını benimsediğini ve bunun ABD’de son dönemde uygulamaya konulan düzenlemeyle tezat oluşturduğunu söyledi.

Bernstein analistleri bunun kripto para birimi endüstrisi için “yolda kritik bir çatal” olabileceğini ve bunun da sermaye ve yeteneğin bir kripto merkezi olarak Asya’ya taşınmasına yol açabileceğini söylüyor.

SFC Pazartesi günü sanal varlık ticaret platformları için önerdiği kuralları yayınladı ve kamuoyundan yorum bekliyor.

Raporda, bireysel yatırımcıların kısıtlamalara tabi olarak lisanslı borsalara erişimine izin vermeyi planladığı, yatırımcıların offshore ve düzenlenmemiş oyuncular yerine lisanslı mekanlarla işlem yapmalarının daha iyi olacağı belirtildi.

SFC, bu tür araçlara izin verme kararını daha sonraki bir zamana ertelediği için kripto türevlerinin ticareti şimdilik masanın dışında kalıyor.

Yeni lisanslama rejiminin, mevcut kripto borsaları için 12 aylık bir geçiş dönemi ile 1 Haziran’da hayata geçmesi bekleniyor. Hong Kong’da hali hazırda faaliyet göstermeyen borsaların ticarete başlamadan önce tam uyumlu olmaları gerekecek.

İlgili Haber
Bu Altcoin Binance TR'de Rekor Kırarak 3. Sıraya Yükseldi!

Ekim ayında Hong Kong, zor durumdaki finans merkezini yeniden canlandırmaya yardımcı olmak için kripto işletmelerine kapılarını açtı.

Şimdi bu hamlenin Pekin’den gizli bir destek aldığına dair işaretler ortaya çıkıyor ve bu da Çin firmalarının geri dönmesi için ivme sağlıyor.

Yerel kripto şirketleri, varlıklarının Pekin’in Hong Kong’un bir kripto merkezi olma çabalarına yönelik tutumu hakkındaki şüpheleri ortadan kaldırdığını söylüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları