blank
BorsaHaberler

Hotbit Borsası Saldırıya Uğradı! Hesabınız Varsa, Paranız Olmasa da Risk Altında Olabilirsiniz!

Bir borsa daha saldırıya uğradı ve sistemlerini kapattı.

Kripto paralara artan ilgi bilgisayar korsanlarının da gündeminde. Bir borsa daha hacklendiğini duyurarak sistemlerini kullanıcılara kapattı.

Borsa internet sitesinden yaptığı duyuruda 29 Nisan 2021’de ciddi siber saldırıya maruz kaldığını ve bazı hizmetlerinin felç olduğunu aktardı.

Açıklamada saldırganların cüzdanlara erişemediği belirtildi. Borsa gerekli inceleme ve bakım çalışmalarının tamamlanması için tüm hizmetlerini kapattığını ve bu sürecin en az 7 gün süreceği belirtildi.

Hotbit tüm varlıkların güvende olduğunu belirterek kullanıcıların resmi açıklamaları beklemesini istedi.

Saldırganların fonlara ulaşamadığı için bütün veri tabanını sildiğini aktaran borsa, sistemin yeniden inşa edileceğini söyledi.

“Şu anda çalışmamız aşağıdaki iki bölümden oluşmaktadır:

Hotbit’in 2 milyon kayıtlı kullanıcıyı aşmak üzere olduğu ve 200’den fazla sunucudan oluşan devasa bir servis sistemi mimarisine sahip olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, güvenliği sağlamak için Hotbit ekibi tüm sunucuları tamamen yeniden inşa edecek.

Saldırganlar, varlıkları elde edemedikten sonra kullanıcı veri tabanını kötü niyetle silmiş. Veri tabanı rutin olarak yedekleniyor olsa da, saldırganın saldırıdan önce verileri kirletip kirletmediğinden hala emin değiliz. Bu nedenle, genel verilerin kapsamlı bir incelemesini de yapmamız gerekiyor. Herhangi bir anormallik tespit edildiğinde, tüm kullanıcı verilerinin doğru olduğundan emin olmak için doğru bir yeniden yapılandırma gerçekleştireceğiz.

Bu nedenle, bu iki çalışma bölümü çok zaman tüketecektir. Başlangıçta iyileşme süresinin yaklaşık 7-14 gün sürmesini bekliyoruz. “

Hotbit tarafından yapılan açıklamada; hackerlar tarafından veri tabanına ulaşıldığı ve kullanıcıların bazı riskleri bertaraf etmesi için önlem almaları gerektiği hatırlatıldı.

“Saldırganlar veri tabanına eriştiler. Bu nedenle kayıtlı telefon numaranız, e-posta adresiniz ve varlık verileriniz sızıntı riski taşıyabilir. Bununla birlikte, şifre ve 2FA anahtarı şifrelenmiştir, bu nedenle teorik olarak güvenli olmalıdır. Ancak güvenlik açısından, başka bir web sitesindeki veya uygulamadaki hesabınız ve şifreniz Hotbit’inki ile aynıysa, şifreyi şimdi değiştirmek daha güvenlidir”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

5 Yorum

  1. Yerli borsalardan uzak durunuz diyorlar hala Türk borsasini kullananlar var miymis bile bile soyulmak isteyenler. Allah yardimcilari olsun. 40 kusur Türk borsaları var ve onlarda sakin islem yapmayin. Acaba niye hep Türk borsalar cokus te bunu sorun. Bunlar niye senaryo olmasin amac vergiyi hizlandirmak ama merkezi olmayan parasinin neyin vergisi gelecek ? Gelemez. Vatandasin zararina da ortak olun kara ortak olmak isteyisinize gore zarara da ortak bulun ya birakin bunlari issizlere is werin hayirli mübarek gün rahat birakin ev kieasini odeyemiyoruz yok soyle yok böyle nerede 128 milyar dolar nerede, Sayın Fatih Erbakan diyor ki 128 milyar dolardan baska 1.2Trilton dolari soralım nerede 1.2 Trilton dolar nerede?? Nerede o atlar nerede?

  2. Birakin su saldiri sozlerini. Kendiniz calip oynuyorsuniz bosuna ugrasmayin millet bunlara inanmiyor yormayin kendinizi sizleri bilmiyor muyuz patates sogan ile kandirmaya dewam edin sanki bilmiyoruz bunları bir oyun oldugunu bazı seyleri zemin hazırlamak için bilerek yaptıginizi. Aman diyelim Z kusagi unutulmasin. En iyisi binance sadece binance iyi diyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu