Blockchain

Huawei Neden Blockchain Sektörüne Girmek İstiyor?

Huawei Latin Amerika'da olmak istiyor.

Nexo

Huawei, Latin Amerika’da Blockchain teknolojisi ile ilgili tüm çalışmalarda adından söz ettirebilmeyi ve bunu yaparken başta Brezilya olmak üzere bölgenin büyük ülkeleri ile çalışmayı istiyor. ABD merkezli şirketler ve AB merkezli şirketler ile ortaklık kuramayan Huawei, Latin Amerika’da kendisine yeni kapılar arıyor.

Blockchain teknolojisi konusunda adım atmak isteyen Huawei, bunu sadece kendi sektörünün dışında olan bir sektöre girmek için değil, iddialara göre daha fazla teknoloji alanında hakimiyet kazanmaya çalışmak için istiyor. 5G ile Blockchain teknolojisi arasında belirli bir köprü kurmanın yollarını arayabileceklerini ancak bunun öncesinde kendilerine talep gelmesi gerektiğini açıklayan Huawei, Latin Amerika dışında ise arayış içerisinde olmadığını belirtiyor.

Teknoloji devi şirket görünen o ki son dönemde ciddi zorluklar ile karşı karşıya olduğu için ne yapacak olduğunu tam anlamıyla bilemiyor olabilir. Şirketin Blockchain konusunda Latin Amerika ülkelerinden destek alması ABD yönetimi ile ortak hareket eden ülkeler nedeniyle çok zor olabilir.

*Huawei, ABD yaptırımlarından dolayı rahat hareket edemez konumda ve bunun aşılacağını düşünüyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı