BlockchainHaberler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan “Blok Zincir” Paylaşımı Geldi! “Destekleyeceğiz”

Birçok ülke blok zincir teknolojisi üzerinde çalışmalar yaparak gelecek nesilleri bu teknolojiye hazırlıyor. 

Türkiye’de son günlerde gündemden düşmeyen blok zincir ve kripto para konularında bir paylaşım da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi.

Twiterdan konuya ilişkin açıklama yapan başkan; “Blok zinciri” ile ilgili girişimcilere destek verecek çalışmayı Zemin İstanbul’da başlatıyoruz. İBB olarak, dünyada gelişen yeni teknolojilere entegre olmak ve yeni ekonomilerle ilgili güvenli ve sağlıklı bilgiye dayalı çalışmalara destek vermek bizim görevimiz.” dedi.

Dünyadan aktardığımız bir çok haberde göreceğiniz üzere ülkeler kripto paralara karşı olmalarına rağmen blok zincir teknolojisine ayrı bir önem veriyor. Birçok ülke blok zincir teknolojisi üzerinde çalışmalar yaparak gelecek nesilleri bu teknolojiye hazırlıyor.

Bu nedenle Türkiye’deki kurumların blok zincir teknolojisine ilişkin desteklerinin ülkenin gelişimi ve geleceği yakalaması için önemli olduğunu düşünüyoruz.

Zemin İstanbul Nedir?

Zemin İstanbul, İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle Ekim 2018 tarihinde “İstanbul City Lab Deneyim Merkezi – Zemin İstanbul” adı ile hayata geçirilmiştir.

Projenin amacı, başta İstanbul ve İstanbullular olmak üzere ülkenin ihtiyaç duyduğu yeni nesil ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi için proje fikirlerini, teknoloji üreticilerini, kullanıcı ve yatırımcıları bir araya getirerek yeni değerler ve çözümler üretmektir.

Projenin hedefi ise, yeni nesil ürünler, hizmetler ve dünya markaları üreterek, İstanbul ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu