Haberler

IBM: Merkez Bankaları Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

IBM ve OMFIF tarafından düzenlenen bir araştırmada kripto para birimi geleceği konuşuldu.

Nexo

IBM ve OMFIF tarafından kripto para birimlerinin gelecekte merkez bankalarının radarında ve bünyesinde yarışacak oldukları öngörüldü. Teknoloji devi IBM kripto para birimi ve Blockchain konusunda çalışmaları ile bilinen bir şirket ve attığı her yeni adım şirketin kripto para sektöründe daha fazla güç kazanmasını sağlıyor. Teknoloji kripto para birimleri ile harmanlanıyor ve bugüne kadar IBM oldukça fazla güç elde etti.

IBM’in kripto para birimlerinin geleceği konusunda IBM ve OMFIF ortaklığındaki araştırmasına göre merkez bankaları 5 yıla kadar kripto para üretecekler ve 5 yıl sonra bazı merkez bankası başkanları kripto para birimlerini de kontrol etmeye başlayacak. Günümüz dünyası henüz kripto para birimleri henüz merkezlerin pek fazla tercih etmediği itibari paralardan farklı görülen para birimleri olarak tanınıyor. Ancak merkez bankaları gelecekte kripto para birimleri konusunda daha iyi adımlar atarak kendi kendilerine ait olacak kripto paralar geliştirebilir ve bu teknolojiyi daha verimli kullanarak milletlerin ödemelerini hızlandırabilirler.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı