binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumİçeriden Kaynaklar, SEC'in Ethereum Spot ETF Kararını Ne Zaman Açıklayacağını Paylaştı

İçeriden Kaynaklar, SEC’in Ethereum Spot ETF Kararını Ne Zaman Açıklayacağını Paylaştı

Başvurucu şirketlerden bazı kaynaklar, SEC'in Ethereum Spot ETF'leri konusundaki kararını ne zaman açıklayacağını tahmin etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

The Block’un iki kaynağına göre, Ethereum ETF ihraççılarına nihai 19b-4 formlarını sunmaları için bu sabaha kadar süre verildi. Ancak, bu formlar onaylansa bile, bu ürünlerin alım satımının birkaç hafta içinde başlaması beklenmiyor.

Bir ihraççıya dün 19b-4 formunu değiştirmesi ve sunması için bu bugün saat 17’ye kadar (Türkiye saati ile 00:00) süresi olduğu bildirildi. Farklı bir kaynağa göre, başka bir ihraççıya daha erken bir son tarih verildi.

Bir başvurucu şirketten kaynak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bugün piyasa kapandıktan sonra bir veya daha fazla başvuruyu onaylama kararını vermesini bekliyor. Bu beklenti, kurumun bu tür kararlar alma yönündeki tarihsel eğilimine dayanıyor.

İlgili Haber  Sıcak Anlar: Ethereum Spot ETF Kararı Öncesi Balinalar Bu Hamleleri Yapıyor!

Ancak bir kaynak, bu ETF’lerin alım satımının yakın zamanda başlayacağı konusunda şüphelerini dile getirdi. Bitcoin ETF’leri onaylandığında, S-1 kayıt beyanları önceden hazırlanmış ve borsalar ticarete başlamaya hazırdı. Buna karşılık, Ethereum ETF’leri için S-1’lerin “çok fazla işlem” gerektirdiği ve işlemlere hazırlanmak için borsalarla görüşmelerin henüz başlamadığı belirtiliyor.

Bir kaynak, S-1’lerin hazır olmadan önce SEC ve muhtemel ihraççılar arasında defalarca gidip geleceğini tahmin ediyor. Bunun haftalar sürebileceğini ancak sonuçta SEC’in ne kadar duyarlı olduğuna bağlı olduğunu söylediler.

19b-4 formları onaylanırsa ve S-1’ler yürürlüğe girerse, Ethereum ETF’leri ticarete başlayabilir. Bununla birlikte, kesin zaman çizelgesi belirsizliğini koruyor ve SEC’in yanıtının hızı da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail