coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinİddia: Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında ABD Başkanı Joe Biden Tarafından Bir...

İddia: Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında ABD Başkanı Joe Biden Tarafından Bir “Başkanlık Emri Depremi” Yaşanabilir

İddialara göre kısa bir zaman içinde Bitcoin ve kripto para piyasasında ABD Başkanı Joe Biden tarafından bir deprem oluşturulabilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto para piyasaları yeni bir belirsizlik dalgasıyla karşı karşıya olabilir.

ABD’deki kripto para baskısı ve FED’in Bitcoin fiyatlarında tam bir kabus yaşatan eylemlerinin ardından şimdi de Forbes tarafından yayınlanan bir sızıntı, ABD Başkanı Joe Biden’ın yapay zeka (AI) konusunda Bitcoin ve kriptoyu önemli ölçüde etkileyebilecek bir başkanlık emri yayınlamak üzere olabileceğini ortaya koydu.

Bitcoin ve kripto odaklı yatırım şirketi Paradigm’ın hükümet işleri müdürü Alexander Grieve, Beyaz Saray’ın yapay zeka konusundaki yaklaşan başkanlık emriyle ilgili endişelerini dile getirdi. Grieve, bunun kripto endüstrisi için “alarm zillerini” çaldırabileceğini öne sürüyor.

Semafor’un anonim kaynaklara dayandırdığı bir habere göre, başkanlık emri Microsoft, Google ve Amazon gibi şirketleri “bir müşteri belirli bir eşiğin üzerinde işlem gücü satın aldığında” bunu açıklamaya zorlayabilir.

İlgili Haber  ABD Adalet Bakanlığı'ndan 100 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Kripto Para Operasyonu!

Grieve, raporun bilgi işlem gücüne “ulusal kaynak” olarak atıfta bulunan bir bölümüne işaret ediyor. “Bitcoin madenciliği, video oyunları geliştirme ve ChatGPT gibi yapay zeka modellerini çalıştırma” gibi faaliyetlerin hepsi “büyük miktarlarda bilgi işlem” gerektiriyor.

Bitcoin ağı, madencilerin yüksek güçlü bilgisayarlar kullanarak yeni oluşturulan BTC karşılığında işlemleri doğrulamasını gerektiriyor. Bu sistemin yıllık olarak bazı küçük ülkelerden daha fazla elektrik kullandığı düşünülüyor.

Grieve, rapora göre BTC madenciliğinin “ailelerin elektriğini çalmak” olarak değerlendirilebileceğini ve kripto alanında çalışmanın geliştirici yeteneklerini “gerçek çalışmalardan uzaklaştıracağı” yönünde bir karar alınabileceğini öne sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Son of a Btc

A A K ne diyeyim A B V

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları