coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD Adalet Bakanlığı'ndan 100 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Kripto Para Operasyonu!

ABD Adalet Bakanlığı’ndan 100 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Kripto Para Operasyonu!

ABD Adalet Bakanlığı, yatırımcılardan para toplayarak yüksek seviyeli kripto para kazancı vaat edenlere operasyon düzenledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Küresel kripto para dolandırıcılığı şebekesi AirBit Club’ın kurucu ortağı Pablo Renato Rodriguez 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ceza, New York Güney Bölgesi Birleşik Devletler Savcısı Damian Williams tarafından açıklandı. Rodriguez, Gutemberg Dos Santos ile birlikte, sözde bir kripto para madencilik ve ticaret şirketi olan AirBit Club’a yatırım yapmaları için bireyleri kandırdı.

Adalet Bakanlığı’na göre ikili, AirBit Club’dan elde ettikleri yasadışı kazançlarını gizlemek için karmaşık bir kara para aklama operasyonu yürüttü. Ortak sanıklar Dos Santos, Scott Hughes, Cecilia Millan ve Karina Chairez suçlarını kabul ettiler ve cezalarını çekmeyi bekliyorlar.

Ortak sanıkların, AirBit Club’dan elde ettikleri ve şu anda yaklaşık 100 milyon dolar değerinde olan dolar, Bitcoin ve gayrimenkul gibi varlıkları içeren hileli gelirlerine el koymalarına karar verildi.

İlgili Haber
Analistlerden Sıra Dışı Bitcoin Metriği Geldi: Bitcoin'de Mega Boğaya Ne Kadar Yakınız?

ABD Savcısı Damian Williams, Rodriguez’in, kripto para birimi ticareti ve madencilik yatırımlarına ilişkin sahte vaatlerle çoğunlukla deneyimsiz yatırımcıları manipüle eden uluslararası milyonlarca dolarlık bir ponzi şemasının kurucu ortağı ve lideri olduğunu belirtti.

Rodriguez, yatırımcılar adına yatırım yapmak yerine, kurbanların paralarını Bitcoin, bir avukat emanet hesabı ve uluslararası paravan ve sahte şirketler kullanarak karmaşık bir aklama planında gizledi.

Rodriguez ve Dos Santos 2015 yılında AirBit Club’ı birlikte kurmuşlardı. Mağdur yatırımcıların, kulüp üyeliklerine yapılan nakit yatırımlar karşılığında garantili kar vaadiyle AirBit Club’a yatırım yapmaya teşvik edildiği bir planı koordine ettiler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Muro

Si…ana…. Kripto dolandırıcıların turkidede cezası yok bu işin anca amarika hakindan gelir kah.. coc…kactane dolandırıcı var Türkiye’de hepsi dışarda kiripto dolandırıcıların anlayan anladı neden ceza almadığını bunların

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail