coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizAnalistlerden Sıra Dışı Bitcoin Metriği Geldi: Bitcoin'de Mega Boğaya Ne Kadar Yakınız?

Analistlerden Sıra Dışı Bitcoin Metriği Geldi: Bitcoin’de Mega Boğaya Ne Kadar Yakınız?

Kripto para analiz şirketi CryptoQuant analistleri, Bitcoin ve kripto paralarda boğayı ölçen yeni bir metriği inceledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önemli bir kripto para analiz firması olan CryptoQuant, kısa bir süre önce kripto para piyasasındaki boğa hareketi potansiyeline ilişkin ilgi çekici bir analiz paylaştı.

Şirketin analistleri, Bitcoin fiyatının 4 yıllık hareketli ortalamadan saptığı standart sapma sayısını ölçen benzersiz bir ölçüt olan Bitcoin Fiyat Sıcaklığını (BPT) yakından takip ediyor.

Analistlere göre BPT, piyasa eğilimlerini anlamak ve tahmin etmek için çok önemli bir araç. Bu metrik, bir yükseliş rallisinden önceki mevcut “ısınma” ile geçmiş döngüleri karşılaştırıyor. BPT dört temel gösterge kullanıyor:

  • 4 Yıllık Hareketli Ortalama (Mavi): Bu, Bitcoin’in son 4 yıldaki ortalama maliyetini temsil ediyor. Mevcut Bitcoin fiyatı için bir taban çizgisi veya “norm” görevi görüyor.
  • 4 Yıllık Hareketli Ortalama +2 Sigma (Yeşil): Bu, ortalamanın 2 standart sapma üzerinde bir fiyat seviyesini gösteriyor. Fiyatın bu seviyeye ulaşması ya da bu seviyeyi aşması, piyasanın potansiyel olarak aşırı değerli olduğunu gösterebilir.
  • 4 Yıllık Hareketli Ortalama +6 Sigma (Turuncu) ve +8 Sigma (Kırmızı): Bunlar normdan daha da yüksek sapma seviyelerini temsil ediyor. Bu seviyelere göre fiyat ne kadar yüksekse, piyasanın bir “balon” veya aşırı aşırı değerlenme durumunda olma olasılığı o kadar artar.
İlgili Haber
Meta'nın (Facebook) Dev Etkinliği Yaklaştı: Hangi Altcoinler Meta Bağlantılı ve Etkinlikten Etkilenebilir?

BPT +2 sigmanın üzerindeki seviyelerdeyse, yatırımcılar bunu olası bir aşırı değerlenme ve artan risk uyarısı olarak değerlendirebilir. Ancak, bu yıl boyunca fiyat BPT-2 seviyesine bile yükselmedi. CryptoQuant analistlerine göre, bu durum en iyi şekilde bir boğa koşusu öncesinde piyasanın “ısınması” olarak tanımlanabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail