Bitcoin

İddia: Komşu Ülke, Bitcoin İle Ödeme Mekanizması Üzerine Çalışıyor!

El Salvador'un Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabulünden sonra Bulgaristan da kripto para ödemelerini araştırıyor.

Kripto para birimlerinin ana akım kabulü, kripto paraların genel yaygınlığı ile doğrudan ilişkili. Kripto para ödeme seçenekleri ne kadar artarsa kripto paraların ana akım kabulü de aynı oranda yükselişe geçebilir. Bununla ilgili müjdeli son haber ise Bulgaristan’dan geldi.

Bulgaristan, Kripto Para Ödemelerini Başlatabilir

Walter Bloomberg tarafından paylaşılan son dakika gelişmesine göre, Bulgaristan kripto para ödeme mekanizması geliştirecek en güncel ülke olabilir. Suçlulardan ele geçirdiği Bitcoin (BTC) fonları sayesinde elinde resmi kaynaklar itibarıyla en çok BTC bulunduran ülke olan Bulgaristan, şimdi daha fazlasını istiyor gibi gözüküyor.

 

Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin kripto para ödemesi için düğmeye basması, hem Avrupa Birliği hem de dünya genelinde dengeleri değiştirebilir. Daha önce El Salvador’un attığı adımdan dolayı IMF gibi kurumlardan uyarılar geldi.

Şimdi AB üyesi bir ülkenin bunu yapmasının ise hem Avrupa Merkez Bankası hem de IMF ile Dünya Bankası gibi kurumlardan nasıl tepkiler alacağı merak ediliyor. Söz konusu ödeme mekanizması henüz kesinleşmese de Bulgaristan’ın atacağı adım diğer ülkelere de bir bakıma öncü olacaktır.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele‘nin Türkiye’yi ziyareti ülkemiz için benzer söylentilere yol açsa da toplantı sonrasında bununla ilgili açıklama yapılmamıştı.

İlgili Haber
Erdoğan-Bukele Görüşmesi Başladı! Gündemde Bitcoin Var Mı?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu