Kripto HaberleriEkonomiİddia: UBS, Credit Suisse'yi Satın Almayı Düşünüyor

İddia: UBS, Credit Suisse’yi Satın Almayı Düşünüyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Finans sektöründe yayılan bir söylentiye göre İsviçre hükümeti, son günlerde iflas edeceği konuşulan yatırım bankası Credit Suisse için acil çözüm arayışında. Kaynaklar, ülkede faaliyet gösteren rakip banka UBS’in söz konusu bankayı satın almak için elini hızlı tuttuğunu iddia etti.

Financial Times’ın dün yayınladığı habere göre İsviçreli yetkililer, Credit Suisse’i bir başkasının satın almasından başka bir çözüm bulamadı. Hükümet, güven krizini aşmak amacıyla UBS’in satın alma sürecini Pazartesi gününe kadar tamamlamasını hedefliyor. Kaynağa göre sürecin daha hızlı işlemesi için bir dizi acil durum önlemi devreye girecek.

Acil durum önlemi kapsamında; mevcut kanuna göre hissedarlar arasında sürmesi gereken 6 haftalık istişare süreci atlanacak. Yetkililer, satın alım işleminin gerçekleşmesi için gereken oy birliği prosedürünü de pas geçmeyi hedefliyor.

İsviçreli bankalardan UBS’in bilançosu 1,1 milyar $ büyüklüğündeyken bu rakam Credit Suisse için 575 milyar $ civarında bulnuuyor. Satın alım işlemi gerçekleştiği takdirde bu olay, finans sektörünün en büyük birleşmesi olarak tarihe geçecek.

BlackRock İddiaları Reddetti!

Dünya’nın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock, İsviçreli Credit Suisse’yi satın alacağına dair ortaya atılan iddiaları Twitter aracılığıyla yalanladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları