Kripto HaberleriHaberlerİflas Eden Bitcoin Platformu BlockFi, FTX Kurucusuna Dava Açtı! Danışıklı Dövüş Mü?

İflas Eden Bitcoin Platformu BlockFi, FTX Kurucusuna Dava Açtı! Danışıklı Dövüş Mü?

BlockFi SBF'ye dava açtı.

Takip et

FTX’in çöküşünün yan etkileri sürmeye devam ediyor. Son olarak kripto para kredi kuruluşu Block Fi bölüm 11 iflas koruma başvurusunda bulunmuştu.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu!

Şirketin bu başvurunun ardından FTX‘e dava açtığı öğrenildi.

Financial Times’ın haberine göre BlockFi ve Emergent Fidelity Technologies (aracı şirket) arasında bir kredi sözleşmesi yapıldı ve Emergent Fidelity bu kredi karşılığında isimsiz bir borçluya ait Robinhood senetlerini rehin verdi. Rehin verilen bu hisse senetlerinin gözetimi aracı şirkete bırakıldı.

9 Kasım’da yapılan bu anlaşma sonrası gerçek borçlunun FTX kurucusu SBF ve Alameda olduğu öğrenildi.

Zira SBF’nin elinde 600 milyon dolar değerinde Robinhood hissesi olduğu biliniyordu. Bu kredi anlaşması gereğince SBF’nin hisse senetlerini gözetimi altında tutması gerekirken satmaya ve teminat olarak göstermeye devam ettiği iddia edildi.

BlockFi’de yazılı olarak bildirilmesine rağmen SBF’nin ve aracı kurumun rehin sözleşmesindeki yükümlülüklerini yerine getirmediğini iddia ediyor.

BlockFi, iflas masasına devredilen hisse senetlerini rehin sözleşmesi kapsamında geri almayı planlıyor.

BlockFi Luna krizi sonrası da zor duruma düşmüş ve SBF BlockFi’yi kurtaran krediyi vermişti.

BlockFi’nin bu krediyi 9 Kasım’da (FTX krizi patlak verdikten sonra) vermesi ve SBF ile olan ilişkileri göz önüne alındığında bu kredi anlaşmasının muvazaalı bir işlem olabileceği değerlendiriliyor. Gözler mahkemeden gelecek karara çevrildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları