Bitcoin

İki Bölgede Bitcoin Meşru Para Birimi İlan Edilecek: Sürpriz Bir Ülkede de Görüşmeler Sürüyor!

Bitcoin 2022 konferansında konuşan iki bölge ve bir ülkenin temsilcileri, BTC'nin yasal statüsü hakkında heyecanlandıran açıklamalar yaptı.

El Salvador’un Bitcoin’i meşru para birimi olarak ilan etmesinin ardından benzer hamleyi yapacak ülke sıkça tartışılır olmuştu. Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında bu konuyla ilgili bazı gelişmeler yaşandı.

Honduras ve Portekiz’e Ait Adalar BTC’yi Meşru Para Birimi Olarak Belirleyecek, Meksika İçin Görüşmeler Sürüyor

Honduras’ın Roatan adası ile Portekiz’in Madeira bölgesi BTC’yi meşru para birimi olarak ilan etmeye hazırlandıklarını bildirirken Meksikalı bir senatör de BTC’nin ülkesinde meşru para birimi haline getirilmesi konusundaki görüşmelerin başlamak üzere olduğunu söyledi.

Bu gelişmelerin duyurusu, BTC 2022 konferansında Bitcoin geliştirici şirketi Blockstream’in eski baş strateji sorumlusu Samson Mow tarafından sahneye çağrılan 3 ülkenin temsilcileri tarafından yapıldı.

Temsilciler tarafından yapılan duyurular şöyle:

 “Honduras’ın Roatan adası BTC’nin bölgede “meşru para birimi” olarak kullanılmasını sağlayacak ve BTC’yi vergiden muaf tutacak. Buna ek olarak, Honduras Prospera Inc. tarafından yönetilen adanın serbest ekonomik bölgesinde BTC tahvilleri başlatılarak ülkeye yabancı yatırım çekilecek.”

Portekiz’e bağlı özerk bir bölge olan Madeira’nın başkanı Miguel Albuquerque, takımadada BTC’nin benimseneceğini belirterek açıklamalarında şunları söyledi:

“Geleceğe inanıyorum ve BTC’ye inanıyorum. Madeira’da BTC için mükemmel bir ortam yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Meksikalı Senatör Indira Kempis, BTC’ye ve finans teknolojilerine daha geniş bir şekilde odaklanan yeni mevzuatın Meksika senatosuna önerileceğini belirtti:

“Meksika’da Bitcoin’in meşru para birimi olarak ilan edilmesi için başkan ile oturup konuşacağız.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu