coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaİki Merkeziyetsiz Borsa, Üç Gün İçerisinde İkinci Kez Hacklendiklerini Duyurdu: Kayıp Ne...

İki Merkeziyetsiz Borsa, Üç Gün İçerisinde İkinci Kez Hacklendiklerini Duyurdu: Kayıp Ne Kadar?

Günler önce hacklendiklerini duyuran iki merkeziyetsiz borsa, yaptıkları açıklamada yeniden saldırıya uğradıklarını bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Optimism ve Base üzerinde faaliyet gösteren merkeziyetsiz kripto para borsaları Velodrome ve Aerodrome, bir kez daha bir domain saldırısına kurban gitti.

Birkaç gün önce de iki platform benzer bir saldırıya uğramıştı. Her iki ekip de domainlerinin geri alındığını doğruladı.

Borsalar, 29 Kasım’da gerçekleşen benzer bir saldırının hemen ardından gelen bu saldırı konusunda kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Hem Aerodrome hem de Velodrome ekipleri kendi X hesaplarında aynı mesajları yayınlayarak “Görünüşe göre sağlayıcımız tekrar saldırıya uğradı” dedi ve kullanıcılara web siteleriyle etkileşime girmemelerini tavsiye etti.

İlgili Haber  Kripto Para Borsası KuCoin, Sürpriz Altcoin Ekosistemine Yatırım Yaptığını Duyurdu

Sorun saatler içinde çözüldü ve her iki ekip de “Domainler tekrar geri yüklendi ve yeni bir sağlayıcıya aktarılmayı beklerken TLD düzeyinde bloke edildi” şeklinde aynı mesajları yayınladı. Kullanıcılara, merkeziyetsiz frontend’lerinin olay boyunca tehlikeye atılmadığı konusunda güvence verdiler.

Domain kayıtlarına göre, her iki projenin web siteleri de Porkbun tarafından yönetiliyordu.

Ethereum Layer 2 ağı Base üzerinde faaliyet gösteren Aerodrome, daha önce Ethereum L2 OP + Mainnet (daha önce Optimism olarak biliniyordu) üzerinde faaliyet gösteren Velodrome’dan “ayrı ve bağımsız bir kuruluş” olduğunu iddia etmişti. DefiLlama’nın verilerine göre her bir borsa, Kilitlenen Toplam Değer (TVL) açısından kendi ağındaki en büyük borsa konumunda.

Bu saldırıların kullanıcı varlıkları üzerindeki etkisi belirsizliğini koruyor. Ancak blockchain araştırmacısı ZachXBT, 100.000 doların üzerinde fonun etkilenebileceğini tahmin ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Erdal Akyıldız

Kendileri yapıyor her gün fonlarında eksilme oluyordu,araştır karıştır ne olduğunu bir türlü anlayamadın hepsini satıp çıktım,en az 5 büyük platformun bunu yaptığına şahid oldum bunlara güvenim bitti.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail