binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiİlk Kez Bu Defa Net Konuştu: FED Yetkilisi Yaz Sonuna Kadar Faiz...

İlk Kez Bu Defa Net Konuştu: FED Yetkilisi Yaz Sonuna Kadar Faiz İndirimi Olup Olmayacağını Açıkladı

FED yetkilisi Bostic, dakikalar önce yaptığı açıklamasında ufukta bir faiz indirimi görünüp görünmediğini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED yetkilisi Raphael Bostic kısa süre önce yaptığı bir açıklamada ABD ekonomisinin mevcut durumuna ilişkin bazı ilginç bilgiler verdi. Bostic, enflasyonun şu anda çok yüksek olduğunu ve istenilen düzeye indirilmesi için önlerinde hala önemli bir yolculuk olduğunu kabul etti.

Bostic, “%2 enflasyona giden yol insanların beklediğinden daha yavaş ve engebeli olacak” dedi. Enflasyon FED’in istediği yönde ilerlerken, ilerlemenin yavaş olduğunu da sözlerine ekledi.

Zorluklara rağmen Bostic, mevcut ilerleme hızından memnuniyet duyduğunu söyledi. “Sabırlı olmak konusunda rahatım. Hedefe ulaşmak için çılgınca bir acele içinde değilim” dedi.

İlgili Haber  Son Dakika: Coinbase, Çok Beklenen Memecoini Vadeli İşlemlerde Listeledi!

Bostic ayrıca ekonomik görünümünü de paylaşarak ufukta herhangi bir resesyon öngörmediğini söyledi. En önemli ifade olarak Bostic, FED’in yıl sonuna kadar faiz oranlarını düşüremeyeceğini belirtti.

Bostic, “Her iki görevi de yerine getirdikçe ekonominin büyümeye devam edeceğini düşünüyorum” dedi. Ayrıca, işgücü piyasası ayakta kaldığı sürece FED’in faiz oranlarını sabit tutabileceğini öne sürdü.

Konuyla ilgili olarak yakın zamanda yapılan bir anket, 100 ekonomistten 50’sinin FED’in 2024 yılında faizleri 50 baz puan indireceğini öngördüğünü ortaya koydu. Bu arada, 34 ekonomist indirimin 50 baz puandan fazla olacağına inanırken, dört ekonomist ise indirim yapılmayacağını öngörüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail