Haberler

IMF: “Dolar Güçleniyor Zorluklar Artıyor” Derken Yatırımcılar Doların Yükselmesini Talep Ediyor

Uluslararası Para Fonu (IMF) dün yaptığı açıklamada dolar kurunun güç kazanmasının özellikle fakir ülkeleri daha da zora sokabileceğini bildirmişti.

Dünyanın lider para birimi ABD Doları günden güne daha fazla değer kazanıyor. Özellikle fakir ülkelerin para birimleri karşısında çok fazla değer kazanan dolar, aynı zamanda yatırımcıların çok ilgisini çekiyor.

Türk Lirası karşısında son yıllarda büyük oranda değer kazanan dolar, aynı zamanda Türkiye ekonomisinin çok büyük hasarlar almasına da sebep olması ile de tanınıyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF) bu konuya dikkat çekerek, dolar kurunun yükselmesinin corona virüsü pandemisi döneminde daha büyük ekonomik zorluklara sebep olabileceği uyarısında bulundu. Yatırımcılar ise kısa, orta ve uzun vadede dolar kurunun daha fazla değer kazanmasını istediklerini, bazı ülkelerin ekonomilerinde dolar kuru yükselmese bile krizlerin ve fiyat artışlarının yaşandığına dikkat çektiler.

IMF’nin dolar kuru uyarısı görünen o ki dolar yatırımcıları ile uyuşmazken, dolar yatırımcısı olmayanlar ile yakından alakalı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu