Haberler

IMF Küresel Resesyon Bekliyor

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, tüm dünyada yeni bir döneme girildiğinin açıklamasını yaparken, aynı zamanda küresel resesyon olacağını açıkladı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel resesyon konusunda bir beklentilerinin olduğunu ve bir süre içerisinde küresel ekonomide etkilerin görüşecek olduğunu açıkladı. Kısa süre içerisinde yaşanacak ekonomik büyük kayıplara karşı gerekli adımların atılacak olduğunu belirten yönetici, IMF’nin 50 milyar dolardan daha fazla düşük faizli kredi paketinin olduğundan söz etti.

Bir süredir devam eden küresel resesyon tartışmalarına son katılan IMF yöneticileri olurken, özellikle ABD’nin küresel ekonomide ciddi bir soruna sebep olabileceği ifade ediliyor.

ABD ve İngiltere gibi ülkeler güçlü ekonomilere sahip olmasına rağmen, kısa süre içerisinde bu ekonomiler büyük kayıplar verebilecek durumdalar. IMF’de bu durumun farkında olduğunu ve bu nedenle 2 dönem üst üste negatif büyüme beklentisi olduğundan söz etmeye başlamış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu