Haberler

IMF: Merkez Bankaları Kripto Para Üretebilir

IMF'nin son raporu merkez bankalarına atıfta bulunuyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF) merkez bankalarının kripto para üretebileceğini ve bunu yakın zamanda olmasa da ilerleyen birkaç yılın ardından yapabileceklerini açıkladı. Kripto para üreten şirketlerin artışa geçmesi ve son olarak Libra’nın adını dünyaya duyurması sonrasında Uluslararası Para Fonu (IMF) raporuna göre merkez bankaları da kripto para birimi üretmek konusunda alacak oldukları yeni bir takım yönetim kurulu kararları ile ülkeye göre kriptom para birimi üretebilirler.

Merkezin kripto para birimi üretmesi Türkiye ve AB üyesi ülkeleri için henüz kısa zamanda olabilecek bir şey değil. Ancak yatırımcıların gelecek birkaç yıl içerisinde Uluslararası Para Fonu (IMF) raporuna orantılı olarak daha çok merkez destekli kripto para birimlerinin üretimine şahit olabileceklerini bekliyor dünya. IMF’nin özel raporuda kripto paraları üretecek olan merkez bankasının neye dikkat etmesi veya neleri yapmaması gerektiği ve neleri yapması gerektiği konusunda hiçbir bilgi verilmiyor. IMF’ye göre merkez bankalarının üreteceği yeni kripto paralarda yine güvenlik ilk önlem olmalı ve güvenlik ile ilgili ülkeler tüm önlemleri en üst seviyede almalı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu