Haberler

IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para

IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para geldi. Geçtiğimiz yıllarda dünya ekonomisini kasıp kavuran Bitcoin gibi kripto paralar bilindiği üzere 2018 yılının sonlarına doğru ülkelerin baskıcı politikalarından dolayı büyük bir çöküş dönemine girdi. Yaşadığı bu çöküş döneminin ardından yeniden toparlanma sürecine giren Bitcoin hala günümüzdeki popülerliğini koruyor. Bitcoin’e rakip olacak bir ortak para yaratma amacında olan IMF ve Dünya Bankası geçtiğimiz günlerde kamuya birtakım duyurularda bulundu. Basın mensuplarına verilen demeçlerde ortak bir sanal para yaratma çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren IMF ve Dünya Bankası, bu paralara yalnızca iki kurumdan erişim sağlanacağını belirtti.

Yeni Kripto Para: Learning Coin

IMF ve Dünya merkez bankası ortak olarak düzenlediği basın toplantısın yeni kripto türü para geliştirdiklerini ve bu konuda çalışmaların sürdüğünü belirtti. Geliştirilen kripto paranın adı şimdiden belli oldu. Yeni geliştirdikleri sanal para biriminin adının teknolojiyi daha iyi anlamak anlamına gelen Learning Coin olarak açıkladılar. IMF yaptığı açıklamada Learning Coin’in oldukça güvenilir bir para birimi olacağını, bu paraya ulaşımın yalnızca iki kurum üzerinden gerçekleşeceğini bildirdi. Aynı zamanda Bitcoin’e rakip olarak geliştirilen yeni para birimi, Bitcoin gibi kripto para olma niteliği taşımayacak. Öte yandan açıklamalarına devam eden dünya devi iki banka, Learning Coin’in gerçek hayata yansımaları konusunda çok yarar sağlayacağını vurguladı. Ayrıca bu para birimi fon ve bankaların, kripto paraların gerçek yaşamda nasıl kullanıldığı hakkında da bilgi verecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu