Haberler

IMF’den Filipinler’e Uyarı: Kripto Para Verilerini Toplayın!

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından Filipinler'e yönelik bir uyarı daha yapıldı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yayınlanan ”önemli tavsiye” adı altında Filipinler Merkez Bankası’na gönderilen bildiride bankanın ülke içerisinde mevcut olan kripto para birimi borsalarından veriler toplaması ve yıl içerisinde ne kadar kazandıkları ve ne kadar hacim elde ettiklerini bilmeleri önerisinde bulunuldu. Uluslararası Para Fonu (IMF) bu konuda Filipinler’i zorlamaya çalışıyor olsa da ülkenin resmî olarak bu konuda bir kayıt tutup tutmayacak olduğu IMF’ye değil Filipinler yönetimine bağlı.

Merkezi yönetim eğer ki Filipinler Merkez Bankası’ndan bu konuda bir kayıt tutmasını isterse bu konuda kayıt tutulmak zorunda, ancak şimdilik böyle bir zorunluluk henüz söz konusu değil.

Filipinler giderek daha fazla kripto para borsasına lisans vermesi ve daha fazla insanın kripto para birimi sahibi olduğu ülkeler arasında yer alıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu