Haberler

IMF’den Malta’ya Uyarı: Yasalarınız Yetersiz!

Uluslararası Para Fonu (IMF).

Uluslararası Para Fonu (IMF) kripto para ve zincir teknolojisi şirketlerine Malta’da sunulan hakların çok fazla olduğunu ve bu nedenle hemen önlem almaları uyarısında bulundu. Uluslararası Para Fonu (IMF) daha önce Malta hükümetini uyarmış ve kripto para şirketleri ile zincir teknolojisi şirketlerine uygulanan yasaların genişletilmesi ve güvenlik konusunda acil olarak beklemeden hemen önlemler almaları uyarısında bulunmuştu. Malta yönetiminin bu açıklamaları sonrasında IMF’den karşı bir açıklama yapılmaması ise gelecekte olası güvenlik sorunları durumunda AB’nin vergi cenneti olarak ve vergi kapsamı dışında kalan ülkelerinden sadece birisi olan Malta’nın dünya ekonomisinde belirli bir zararının olup olmayacak olduğu tartışma konusu olmuştu.

Malta hükümetinin kara para aklama ve terörizmin finansmanı hakkında önlemler almasını isteyen Uluslararası Para Fonu (IMF), eğer bu önlemler yeterli düzeyde ve hemen alınmaz ise Malta’nın başına iş açmakla sınırlı kalmayacak, dünya ekonomisinde Malta açısından bazı sorunlar olmasına ve dünyanın her bir noktasında birçok farklı problemin olmasına sebep olabilecek. Yatırımcıların kripto para birimlerine sahip olmasının önünde neredeyse hiçbir engelin olmadığı, zincir teknolojisi şirketlerinin çok rahat hareket ettiği Malta’da yerel yasalar yeterli olarak görülüyor. Hükümet, ülkenin bir kripto para adası cenneti olacak olduğunu, bu konuda sınırlı kalmayacak olduğunu ve zincir teknolojisi şirketleri için de belirli güvenli yasalara sahip bir ülke olduğunu belirtiyor.

Malta hükümetine göre kripto para ve zincir teknolojisi şirketlerine yönelik olarak uygulanan yasalar yeterli ve çok güvenilir bir şekilde kontrol ediliyor. Güvenilir yasaların dışında şirketlerin olası durumlarda yasal olarak hesap vermeleri gerekecek olduğu için sürekli belirli aralıklarla yapılan denetimlerinde şirketlerin olası güvenlik önlemlerini alması ve terör örgütlerinin finanse edilmesi, kara para ve para aklama işlemlerine karışmaları durumunda yasal olarak yargı önünde hesap vermeleri gerekebileceğinin açık bir şekilde belirtildiği ifade ediliyor.

Malta hükümeti, yasaların yeterli olması ile sınırlı kalmadıklarını, Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan ve raporlanan açıklamaların asla doğru olmadığını, kripto para ve zincir teknolojisi şirketlerinin uyması gereken yasaların çok iyi ve yeterli seviyede olduğunu belirtiyor.

Malta hükümetine göre kripto para birimlerinin ve zincir teknolojisi çalışmalarının gelişmesi için yasal olarak belirli bir güvenli yasalara ihtiyaç var ve bu yasalar sunuluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu