Haberler

İnanılmaz Bir Seviye: ABD’nin Borcu 27 Trilyon Dolara Ulaştı!

ABD'nin ulusal-uluslararası borç tutarının 27 trilyon dolara vurduğu belirtildi.

ABD’nin borcu her geçen dakika daha fazla artıyor. Dünya ekonomisinin büyük payını tek başına kaplayan ABD, özellikle de Trump döneminde 7 trilyon dolar daha borçlandı. Ancak bu borçlanmanın bu kadar fazla olmasının sebebi hesapta olmayan ve Trump yönetimine bağlı olmayarak gelişen coronavirüs adlı salgının etkisinden doğduğu biliniyor.

27 trilyon dolarlık borcun dünya ekonomisi üzerinde payının çok büyük olduğundan söz edilirken, borcun ödenmesi konusunda ABD’nin hiçbir sıkıntı yaşaması beklenmiyor. ABD’nin kredi derecelendirme sistemlerinde hâlâ 1. sırada açık ara farkla zirvede kalmayı koruduğu görülürken, Apple gibi teknoloji şirketlerinin trilyon dolarları aşan değerde olduğu belirtiliyor.

Ancak borcun 30 trilyon dolara dayanması ile beraber daha sıkı önlemler alınması, aksi durumda ise ülkede ekonomik krizin yeniden boy göstermesinin mümkün olabileceği tartışmaları gündemde.

“Joe Biden Seçilirse Daha Kötü Artış Olabilir”

‘altın böcek’ olarak da adlandırılan Peter Schiff, konu ile ilgili yaptığı açıklamada ABD’nin borcunun 27 trilyon dolara ulaşmış olsa bile Joe Biden yönetiminin seçilmesi durumunda 1. dönemde çok daha büyük borçlanmanın söz konusu olabileceğine işaret etti. Biden yönetiminin ilk dönemde Trump yönetimine oranla çok daha fazla borçlanmaya gitmek zorunda kalabileceğinden söz eden Peter Schiff, “27 trilyon dolarlık borç Biden yönetimi göreve gelirse çok daha yüksek rakamlara vurabilir” dedi.

27 trilyon dolarlık borcun birçok ülkenin gelir ve gider dengesinden çok daha fazla olduğu bilinirken, diğer ülkeler için de korkutucu etkisi olduğu belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu