Kripto HaberleriHaberlerING International: Türkler Kripto Paralara Çok İnanıyor!

ING International: Türkler Kripto Paralara Çok İnanıyor!

Takip et

Dünyada kripto para birimlerine en fazla ilginin olduğu ülkeler sıralamasında ilk 5 içerisinde Türkiye var. ABD ve İngiltere bireysel yatırım oranında ilk 2 sırayı büyük oranda %60 olarak kaparken, Türkiye ise ilk 5 arasında yer alıyor ve kişi başına düşen yatırım oranı düşük ancak çok daha fazla sayıda insanın kripto para satın almak veya satın aldığı ülkeler listesinde yer alıyor. ABD’lilerin kripto para birimlerine olan güveni Türklere göre normal düzeyde olsa da dünyada ING International araştırma raporlarına göre 1. sırayı Türkiye aldı.

Türkler %61 oranı ile kripto paralara inanırken, Romanya vatandaşlarının %44 kadarı kripto para birimlerine inanıyor. ABD’lilerin %31’i kripto para birimlerine inanırken, diğer bazı ülkelerde kripto para birimlerine inanç ve güven düşük seyrediyor.

Lüxemburg zengin ekonomisi ile dikkat çekse de %15 kripto paralara inanma ve geleceği olduğunu düşünme oranıyla son sıralarda yer alıyor. Türkiye’nin ve Türklerin bu kadar fazla kripto paralara inanmasının arkasında yaşanan ekonomik sıkıntılar ve dolara olan güven bulunuyor olabilir.

Türk vatandaşlarının yatırım yapabilen büyük bir bölümü TL yatırımı yerine ABD doları yatırımı ve altın yatırımını tercih ediyor. Cumhuriyet tarihinde en fazla ilgi gören yatırım Türkiye’de yine TL’de değil, altında bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları