BorsaHaberler

İngiliz Bankası Kart Kullanıcılarının Binance Ödemelerini Askıya Aldı!

İngiltere kripto paralara karşı olan tutumunu devam ettiriyor.

Kripto para piyasası üzerinde kara bulutlar dolaşmaya devam ediyor. Bitcoin madencilerine yönelik Çin’den gelen baskı haberleri sonrası kan kaybeden Bitcoin şimdilerde Binance üzerindeki baskı politikalarına direniyor.

Bildiğiniz üzere İngiliz SPK’sı FCA geçtiğimiz haftalarda Binance’ın İngiltere’deki faaliyetlerine izin verilmeyeceğine yönelik açıklamalarda bulunmuş ve yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı.

FCA’nın uyarıları sonrası İngiliz Bankaları’nın Binance’a yönelik ödeme hizmetlerini askıya aldığına dair haberler geliyordu. İngiliz merkezli Barclays bankasından yapılan açıklamada bu haberler doğrulandı ve FCA’nın aldığı karar doğrultusunda Binance borsasına banka ve kredi kartı ile ödeme yapılmasına izin vermeyeceklerini açıkladılar.

Daha önce Binance’e banka ve kredi kartı ile ödeme yapan müşterilere şöyle bir not gönderildi:

“Binance’e kredi veya banka kartı ile yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurduğumuzu bildirmek istedik. Bu karar paranızı güvende tutmak için alındı. Bunun neden olabileceği kesintiler için özür dileriz.”

Bankanın bu hamlesi pek çok kullanıcısının tepkisini çekti. Yatırımcılar bankanın kendi paralarını nereye harcayacaklarına karışamayacağını savundu. Barclays’ın sosyal medya destek ekibinin bu konuda kendilerine gelen şikayetlere karşılık kullanıcılarını İngiliz Mali Otoriteri FCA’nın sitesine yönlendirdiği görüldü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Truva Kara Murat

Evet Barcley bankanın kartlar ile ödemeleri sigortalı. Yani para ödemelerinde sorun çıkarsa, banka sorgusuz bütün ödemeleri iyade etme mecburunda. Yani müşterinin parası garantide

Anonim

Çin _ ingiltereyi imayesine almış talimatlara iyi uyuyor bakalım yeni emirler ne olacak


Başa dön tuşu