Haberler

İngiltere Başbakanı: Çalışanların Ücretlerinin Yüzde 80’İ Devlet Tarafından Ödenecek

Birleşik Krallık (İngiltere) Başbakanı Boris Johnson'dan İngiliz halkını rahatlatacak açıklama geldi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bir süredir ülkelerinde ve dünyada etkili olan corona virüsüne karşı yarın tüm kafe ve sinema salonları gibi halka açık yerlerin kapatılacak olduğunu açıkladı. Başbakan, ülkesinde hiçbir işçinin ve işverenin mağdur olmaması için devlet kasasında yer alan trilyonlarca dolar değerindeki varlıkların halk adına, halk için kullanılacak olduğunu açıkladı.

Başbakan Johnson, 2.500 Sterlin (2.900 ABD Doları) maaş alanların ücretlerinin %80’inin hükümet tarafından devlet kasasından ödenecek olduğu, hem işverenlerin, hem çalışanların mağdur edilmeyecek olduğunu İngiliz halkı adına açıkladı.

KDV’de Ödemeyecekler!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, aynı zamanda ülkede KDV’nin tüm uygulanan ürünlerden kaldırıldığını açıkladı. Haziran ayına kadar ürünlerden hiçbir vergi alınmayacak olduğunun açıklanması İngiliz vatandaşları üzerinde corona virüsü etkisinin ekonomik etkisini neredeyse sıfırlayacak kadar büyük önlemler olarak takdir kazandı.

Kripto para borsaları evden çalışmalarını İstiyor

İngiltere’de kripto para birimi borsaları da son günlerde çalışanlarının evden çalışmalarını isterken, aynı zamanda hiçbir çalışanlarının evden mümkün oldukça çıkmaması gerektiğini belirtiyor.

Boris Johnson hükümetinin bu dönemde oldukça iyi çalıştığı, İngiliz halkının takdirini topladığı belirtilirken, İngiliz halkının varlıklardan bu kararlar dolayısı ile hiçbir endişesinin bulunmadığı ve bu nedenle varlıkları Bitcoin’e yatırmayı düşünmedikleri biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu