Haberler

İngiltere’de Kripto Para Borsalarında Brexit Paniği!

İngiltere merkezli haber yayınlarına göre ülke son zamanlarda 31 Ekim'de çıkılacağı açıklanan AB üyelikten çıkış süreci Brexit nedeniyle zor günler çekmeye başladı.

Kripto para birimi borsalarının giderek daha fazla tedirgin oldukları dünyanın en büyük 7 ekonomisinden bir tanesi olan İngiltere’de kripto para sahibi olan insanların sayısı artarken kripto para birimi borsası sahiplerini ve şirketleri panik sardı. Brexit süreci sonrasında finans sisteminde bazı değişiklikler olması ve diğer AB merkezli üye ülkelerde olan şirketlerin İngiltere’den çıkması gibi nedenler dolayısı ile ülkede ciddi bir kaos başlayabileceğinden panik yapan kripto para borsalarının ülkede hizmet sunmaya devam etmek istedikleri iddia ediliyor.

Kesin olmamakla birlikte, bazı kripto para birimi borsalarının gelecek Brexit süreci sonrasında alınacak yerel yasa kararlarına göre ülkeden çıkmasının mümkün olduğu, AB merkezli Binance ve diğer ülkelerden gelerek İngiltere’de hizmet sunan borsaların daha çok tehdit altında hissettikleri iddia edilmekte. Coinbase İngiltere, geçtiğimiz günlerde ülkede GBP – Sterlin cinsinden ödemelere izin almış ve hizmet sunmaya başlamıştı. Coinbase İngiltere durumunu korurken, diğer AB üyesi ülkelerden gelen kripto para borsalarının Brexit nedeniyle karmaşa dolu birkaç ay geçirmesi ve karar vermesi gerekebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu