Kripto HaberleriHaberlerİngiltere, CBDC'yi Araştırıyor

İngiltere, CBDC’yi Araştırıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı Şansölyesi Rishi Sunak, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) konusunda araştırmalarını sürdürdüklerini ve henüz bu konuda net olarak bir karar vermiş olmasalar bile gelecekte CBDC’lerin hızlı ödemeler konusunda ülke vatandaşlarına ve ülkedeki yetkililere yardımcı olabileceğini düşündüklerini açıkladı. ABD ve daha birçok ülke tarafından CBDC konusunda araştırmalar yapılırken İngiltere’den yapılan olumlu açıklama dikkat çekti.

Sunak, CBDC araştırmalarını hızlandırdıklarını ve CBDC’ler sayesinde para transferleri ve ödemelerin hem çok daha hızlı, hem de çok daha fazla ucuz hale gelebileceğine dikkat çekti. Bugün dünyada çok sayıda insanın bankalar yoluyla para transferi gibi işlemlere her gün milyarlarca dolar değerinde para ödediği biliniyor. Bu durum hükümetlerin de yakın takibinde bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları