Haberler

İngiltere Finans Gözlemcisi: BitMEX Ülkede Faaliyet Gösteremez, Lisansı Yok!

İngiltere'de kamu finans gözlemcisi tarafından yapılan açıklamada BitMEX isimli kripto para birimi borsasının lisansı olmadığı ve ülkede faaliyet gösteremeyeceği açıklandı.

Trilyon dolarlık İngiliz ekonomisi her yıl büyümeye devam ediyor. Dünyanın kredi bankası ve finans merkezi olarak tanınan İngiltere, bu dönemde Avrupa Birliği’nden çıkmaya hazırlanıyor. Avrupa Birliği’nden çıkması ile birlikte bu sene sonundan itibaren kripto para birimi borsalarını ve diğer tüm İngiltere merkezli olmayan şirketleri bazı zorluklar bekliyor.

BitMEX isimli kripto para birimi borsası hakkında ülkenin en özel yetkili kurumundan yapılan açıklamada, BitMEX’in ülkede lisansı olmadığı, İngiltere sınırları içerisinde faaliyetlerine devam edemeyecek olduğu ve bunun yasal olmadığı bildirildi.

Bir BitMEX yetkilisi konu ile ilgili İngiltere’de yapılan bu açıklama ile ilgilendiklerini, çözüm bulmak için çalışmalara hemen başladıklarını bildiren bir açıklama yaptı. İngiliz yönetiminin gelecek aylarda kripto para borsalarına karşı daha sert olması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu