Haberler

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi Kayıt Ücretlerini Güncelledi

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yapılan açıklamada kripto para şirketlerinden alınan kayıt ücretlerinin güncellendiği doğrulandı.

Kısa süre önce İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yapılan resmî açıklamada kurumun kripto para şirketlerinden alınan yıllık kayıt ücretlerinin bir kez daha güncellendiği açıklandı. Kripto para şirketleri vergi ödemeleri gibi bazı yükümlülüklere sahipler ve yıllar içerisinde daha fazla kripto para şirketi kurulduğundan devletler bu şirketlerden para talep ediyorlar. Hiçbir şirket herhangi bir vergi ödemeden veya benzer resmî kurum ödemeleri yapmadan çalışamazken, İngiltere’nin bugünlerde AB’den çıkması ile birlikte başlayan süreçte bundan sonra ülkede çok şeyin değişecek olduğu tahmin edilmekte.

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) yeni kripto para şirket kayıt ücretlerini şu şekilde güncelledi:

Şirketler eğer kripto para işlemlerinden elde ettikleri gelir 250.000 £ (~ 325.000 $) düzeyindeyse, işletmelerden 2.000 £ (~ 2.600 $) kayıt ücreti alacak. Geliri 250.000 £’dan fazla olan şirketler 10.000 £ (~ 13.000 $) ödemek zorunda kalacaklar.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu