Kripto Para

İngiltere Finansal Yürütme Otoritesi (FCA) Kripto Para Borsaları ile İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı!

İngiltere Finansal Yürütme Otoritesi (FCA), ülkede kripto para borsalarının geleceği ile ilgili bir açıklama yaptı.

İngiltere’nin mali düzenleyicisi, Bitcoin ve kripto para şirketlerinin operasyonlarının onaylaması için Perşembe günü sona eren karar verme süresini uzattığını ve şirketlere başvurularını yapmaları için daha fazla zaman tanıdığını duyurdu.

Kripto Para Şirketlerine Kayıt Yaptırmaları İçin Ek Süre Tanındı

Finansal Yürütme Otoritesi (FCA), yaptığı açıklamada geçici kayıt yaptıran kripto para şirketlerine ihtiyaç duyduklarını kanıtlamaları durumunda ek süre tanınacağını açıkladı. Geçici kayıt yaptıran kripto para şirketleri arasında dijital banka Revolut ve kripto para saklama şirketi Copper Technologies de bulunuyor.

Başvurular devam ederken yüzden fazla şirket FCA’ya geçici kayıt yaptırmayı seçmişti. Bu geçici kayıt yaptıran şirketlerin yalnızca 12’si halen bu statüde yer almaya devam ediyor.

Şimdiye kadar toplamda 33 şirketin kalıcı kayıt başvurusu FCA tarafından onaylandı. Başvurusu onaylanan kuruluşlar İngiltere’de 1 Nisan tarihi itibari ile kripto hizmetleri vermeye devam edebilecek.

FCA sözcüsü bugün yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Kripto varlık şirketlerinin beklediğimiz en düşük standartları karşıladığından emin olabilmek için inceleme yapıyoruz. Bizim beklediğimiz minimum standartları karşılamak için şirketlerin suç ilişkili kaynaklardan gelen paraları tespit etmek için yeterli sistemleri olması gerekiyor.”

Kripto endüstrisi, FCA onayı almayan şirketlerin operasyonlarını İngiltere dışına taşıyabileceğine dair uyarılarda bulunmuştu.

FCA onayının alınması için İngiltere’nin uyguladığı katı kara para aklama karşıtı yasalara uyulması gerekiyor. Bununla birlikte İngiliz müşterilerin yurtdışındaki şirketler tarafından sağlanan hizmetlere erişebilmesi, FCA onayı alan şirketler tarafından adil olmadığı için eleştiriliyor.

“Kripto Şirketlerinin Çoğunluğu, İstediğimiz Şartları Karşılayamadı”

FCA sözcüsü, başvurusu onaylanan kripto şirketleri ile ilgili şunları ifade etti:

 “33 kripto şirketine onay vermemize rağmen kayıt yaptırmak isteyen kripto varlık şirketlerinin çok sayıda finansal suç işaretini görmezden geldiğini fark ettik. Daha kötüsü, bu şirketlerin bazılarının finansal suç işaretlerini görebilmek için gerekli kontrol mekanizmalarına sahip olmadığını tespit ettik.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu