Haberler

İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi Borsalardan Kullanıcı Bilgilerini İstedi!

İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi borsaları uyardı.

Nexo

İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi son dakika bir yeni karar verdi. İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi tarafından CEO.IO, Coinbase ve eToro’ya gönderilen uyarı mektubunda kripto para birimi sahiplerinin hesapları ile ilgili tüm veri ve bilgilerin derhal belirtilen süre içerisinde kendilerine gönderilmesi istendi. Aksi durumda sonuçlarının yasal olarak birçok soruna sebep olacağını uyaran İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi, kendilerine gönderilecek veriler sayesinde İngiliz vatandaşlarının vergi kaçırıp kaçırmadığını anlayacaklarını ve vergi kaçıranlara gerekli yaptırımlar ve cezaların uygulanmasına karşı adımlar atılacağını açıkladı.

Kripto para borsalarından istenen bilgilerin yakın zamanda farklı kripto para borsalarına da gönderilebileceğinden endişe edilirken, borsalara gönderilen bu talepte, İngiliz vatandaşlarının tüm gizliliği ortadan kaldırılmış olacak. Hesap verilerinin detaylı olarak İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi’ne gönderilmesi gerektiği için hesap sahibi ile ilgili tüm bilgiler veri dosyalarında birlikte verilecek.

İngiltere’nin bu adımından sonra farklı ülkelerde benzer adımlar atabilir. İngiliz kurum, bunun kendi hakları olduğunu yasal dayanağı ile birlikte açıkladı ve bunun yasadışı bir talep olmadığını bildirdi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı