Haberler

İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi Borsalardan Kullanıcı Bilgilerini İstedi!

İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi borsaları uyardı.

İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi son dakika bir yeni karar verdi. İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi tarafından CEO.IO, Coinbase ve eToro’ya gönderilen uyarı mektubunda kripto para birimi sahiplerinin hesapları ile ilgili tüm veri ve bilgilerin derhal belirtilen süre içerisinde kendilerine gönderilmesi istendi. Aksi durumda sonuçlarının yasal olarak birçok soruna sebep olacağını uyaran İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi, kendilerine gönderilecek veriler sayesinde İngiliz vatandaşlarının vergi kaçırıp kaçırmadığını anlayacaklarını ve vergi kaçıranlara gerekli yaptırımlar ve cezaların uygulanmasına karşı adımlar atılacağını açıkladı.

Kripto para borsalarından istenen bilgilerin yakın zamanda farklı kripto para borsalarına da gönderilebileceğinden endişe edilirken, borsalara gönderilen bu talepte, İngiliz vatandaşlarının tüm gizliliği ortadan kaldırılmış olacak. Hesap verilerinin detaylı olarak İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi’ne gönderilmesi gerektiği için hesap sahibi ile ilgili tüm bilgiler veri dosyalarında birlikte verilecek.

İngiltere’nin bu adımından sonra farklı ülkelerde benzer adımlar atabilir. İngiliz kurum, bunun kendi hakları olduğunu yasal dayanağı ile birlikte açıkladı ve bunun yasadışı bir talep olmadığını bildirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu