bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerİngiltere Kripto Para Dolandırıcılarının Sayısının Artmasından Endişeli!

İngiltere Kripto Para Dolandırıcılarının Sayısının Artmasından Endişeli!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Finansal suçlar tüm dünyada hayat şartlarının zorlaşması, eğitim sorunları ve daha nice sorunlar nedeniyle giderek artıyor. Uyuşturucu kullanımı nasıl bugün dünyada git gide büyük oranda artıyor ve gençlerden çok orta yaş grubunu daha fazla vurmaya ve çocukları hedef almaya başladıysa kripto paralar ile işlenen suçlarda herhangi bir yaş farketmeksizin herkesi hedefine alıyor. Kripto para birimi yatırımcılarını hedef alan siber saldırıların sayısı artarken, kripto para ile dolandırıcılık yapan dolandırıcıların sayısının artış gösterdiği belirtiliyor.

Birleşik Krallık Finansal Davranış Kurumu (FCA) ve diğer birçok İngiliz yetkili kurum kripto paralardan kritik düzeyde endişeli olduklarını ve giderek artan dolandırıcıların büyük kısmının kripto paralar ile işlendiğinin farkındalar. Ülkede bir araştırmaya göre işlenen finansal suçların %80’i kripto paralar ile doğrudan ve direkt olarak ilgili iken, çoğu dolandırıcının yeni yöntem ve kendi kimliğini gizlemek için yeni nesil para birimleri olan kripto para birimlerini kullandıklarını doğrular niteliğe sahip veriler.

*İngiltere’de kripto paraların Brexit sonrası yeniden yasal olarak düzenlemelerine başlanması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları