Haberler

İngiltere Merkez Bankası Başkanı: Bitcoin’in İçsel Değeri Olmayabilir!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Pazartesi günü Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in “içsel” bir değeri olmayabileceğini, insanların talep göstermesi sonucunda oluşan “dışsal” bir değerinin olabilecek olduğunu düşündüğüne dair açıklamalarda bulundu. Lider kripto para biriminin kendi başına herhangi bir değer oluşturmadığına değinen Bailey, “Bitcoin altın gibi kendiliğinden değerli olan bir maden değil, dışsal (insanların) talepler sonucunda bir değeri olabilir.” dedi.

Daha Önce “Değeri Yok” Demişti

Bailey, bir süre önce Bitcoin ile ilgili “hiçbir değeri yok” açıklamasında bulunduktan sonra dün ise tam tersi açıklama yaparak “dışsal bir değeri olabilir” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ilk açıklamaya göre daha olumlu olduğu belirtilirken, özellikle de İngiliz Merkez Bankası’nın kripto para birimleri ile ilgili bir planının olup olmadığı konusunda Bailey tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu