Haberler

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Öyle Bir Şey Dedi Ki, Bankalar Tehlikede Mi?

İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Sir John Cunliffe, bankalarla ilgili dikkat çeken açıklama yaptı.

İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Sir John Cunliffe, ülkesindeki bankaları dijital para birimi gelişmelerinden doğacak olan karlılık kayıpları ve benzer sorunlara karşı koruma görevinin kendilerine ‘ait olmadığını’ açıkladı. İngiltere Merkez Bankası’nın ülkedeki bankaları CBDC’lere karşı veya Libra gibi dijital para birimlerinin yaratacağı etkiden koruma zorunluluğu olmadığını açıklayan Cunliffe, “İngiliz bankalarını CBDC ve stablecoin çalışmalarının sonuçlarından korumak gibi bir görevimiz yok” dedi.

Kim Koruyacak Bu Bankaları?

Özel bankaların karlılık oranları için kredi kartı faizleri, kredi faizleri ve benzer konularda kendi kararlarını verebiliyorlar. Ayrıca bankalar Libra gibi stablecoin üretme hakkına teknoloji şirketlerinden daha rahat sahipler. Gelecekte gelişim ve inovasyon yolunda adım atan özel bankaların haklarını ve piyasadaki konumlarını koruyabilecekleri, ancak eski çağa ayak uydurup yeni çağa ayak uyduramayanların ise iflas etmesinin mümkün olabileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu