BitcoinHaberlerKripto Para

İngiltere Merkez Bankası’ndan Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması!

İngiltere Merkez Bankası Başkan yardımcısı CNBC'de kripto paraları konuştu.

İngiltere kripto para karşıtlığı ile bilinen ülkelerin başında geliyor. Öyle ki ülkede bulunan büyük bankalarda kripto paraları sevmediklerini her fırsatta açıklıyor. Bu antipatik tutumların bir sonucu olarak Binance’ın İngiltere’deki faaliyetlerinin yasaklandığını aktarmıştık.

Bugün CNBC’ye konuşan İngiltere Merkez Bankası Başkan yardımcısı Jon Cunliffe kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kripto paralardaki büyümenin dikkat çekici olduğunu ifade eden Cunliffe, yine de gelinen seviyenin finansal sistem için risk oluşturacak boyutta olmadığını söyledi.

Kripto para yatırımcılarının şimdilik perakende yatırımcılar olduğunu söyleyen Cunliffe, dijital varlıklara yatırım yapanların tüm paralarını kaybedebileceklerine ilişkin uyarılarını yineledi.

Cunliffe’nin açıklamalarının bir bölümü şu şekilde:

“Kriptodaki spekülatif patlama çok dikkat çekici ancak finansal istikrarı tehdit etmesi gereken seviyeyi geçtiğini düşünmüyorum.

Bu alanda yatırımcı koruma sorunları var. Mevcut finansal sisteme derinden bağlı değiller ve oldukça spekülatif varlıklar.

Mevcut finansal sistem ile olan bağlarını kuvvetlendirdiklerini ve perakende satıştan toplu satışa geçtiklerini gördüğümüzde, o zaman mevcut finansal sistem için bir risk olma potansiyeli taşıyabilirlerdi.”

Bitcoin ve kripto paralar ile stabilcoinler arasında bir ayrım yapılması gerektiğini ifade eden Cunliffe, stabilcoinler için uluslararası alanda bir düzenleme yapılması gerektiğini ve bu tür paralar için belirli standartlar belirlenmesi gerektiğini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

Ee sistekijiz bozulunca hemen yasaklar yasaklar , nereye kadar yasaklar


Başa dön tuşu