Haberler

İngiltere Merkez Bankası’ndan Corona Virüs Önlemi

İngiltere Merkez Bankası, ülkede corona virüse karşı önlem olarak faizleri %0.25 puan düşürmeye karar verdi.

İngiltere Merkez Bankası tarafından bugün gün içerisinde yapılan açıklamada ülkede corona virüse bağlı ekonomik risklerin engellenmesi ve çözüm amacıyla faizlerin 50 puan (%0.25) düşürülmesine karar verildiği açıklandı. ABD ve birçok ülke olası corona virüs olaylarına karşı belirli miktarlarda para ayırırken, IMF’de 50 milyar dolar değerinde düşük faizli kredilerin ayrıldığını açıklamıştı.

IMF ve Dünya Bankası gibi kurumlardan yapılan açıklamalarda olası problemlerin önüne geçmenin en önemli yolunun bu dönemde kısa ve uzun vadeli planları güncellemek olduğundan söz edilmişti.

Bitcoin, İngiltere Merkez Bankası tarafından alınan faiz kararından çok fazla etkilenmezken, çok sayıda İngiliz vatandaşı ise bu dönemde özellikle kripto para birimi yatırımı yapmayı düşünmediğini ifade etmeyi sürdürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu