Haberler

İngiltere Merkez Bankası’ndan Kripto Para Hizmetleri İçin Sermaye Şartı

İngiltere Merkez Bankası Başkanı'nın açıklamalarını aktardık.

Son dönemde birçok bankanın kripto para hizmeti sunmak için çeşitli atılımlar yaptığı biliniyor. Henüz ülkelerde net bir düzenleme olmadığı için kripto para sektörüne girişte yavaş ilerleyen bankalar için İngiltere Merkez Bankası’ndan bir yaptırım gelebilir.

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkan Yardımcısı Sam Woods, bu konu hakkında açıklamada bulundu. Başkan, kripto para hizmeti sunmak isteyen bankaların sermaye şartı önerisine gayet sıcak baktıklarına değindi.

Eğer bu öneri uygulanmaya başlanırsa bankalar kripto para hizmeti sağlayacağı zaman bu varlıkları yüzde 100 oranında başka varlıklar ile teminatlandırmalı veya olası problemler için sermaye göstermeli. Aslında bu açıklama ile İngiltere Merkez Bankası’nın kripto para birimlerindeki dolandırıcılık ve karşılıksız aktarım gibi olayların önüne geçmek ve zararları karşılayabilmek için yatırımcıları koruyan bir hamle yaptığı söylenebilir.

Bankalar için böyle bir sermaye şartı isteyen merkez bankası, bu uygulamayı İngiltere’de hizmet veren kripto para borsaları için de isteyebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu