Kripto HaberleriHaberlerİngiltere Siber Güvenlik Polisi: Grant West'e Ait 1 Milyon GBP'lik Kripto Paraya...

İngiltere Siber Güvenlik Polisi: Grant West’e Ait 1 Milyon GBP’lik Kripto Paraya El Konuldu!

Takip et

1 yıl içerisinde hakkında çok fazla gündeme gelen haberler ile tanınan Grant West, bugün 10 yıllık bir hapis cezasını geçirdiği hapishanede bir darbe daha aldı. Onlarca kripto para borsasına saldıran ve bunun sonucunda milyonlarca dolar değerinde kazanç elde eden hackerın kripto para varlıklarına el konulduğu açıklandı. İngiltere Siber Güvenlik Polisi departmanı tarafından resmi bir basın açıklaması yapılarak 1 milyon Sterlin değerinde kripto para birimine el konulduğunu açıkladı.

Grant West henüz hapis cezasını bu paralar geri alınsa da yatmaya devam edecek ve bu cezadan kurtulması mümkün olmayacak. 36 yaşında hapisten çıkacak olan West ile ilgili olarak yerel İngiliz basınında daha ağır bir ceza almasına gerek olduğu ve bu tür olayların engellenmesi gerektiği tartışılsa da bazıları da paraların geri alınması ile birlikte hapis cezasının düşürülmesini ve erken tahliye edilmesini tartışmaya başladı.

Kripto para yatırımcılarının hesaplarına siber saldırılar düzenleyen Grant West ve diğer milyonlarca hacker dünya çapında krizlere neden olabiliyorlar. Siber güvenlik polisleri ise bu tür olaylarda çok başarılı sonuçlar elde ediyorlar.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları