bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerİngiltere'de Bir İlk: Dijital Menkul Kıymetler Borsası Lisans Aldı

İngiltere’de Bir İlk: Dijital Menkul Kıymetler Borsası Lisans Aldı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından ülkenin ilk dijital menkul kıymetler borsası olan Archax’a lisans verildiği doğrulandı. Sürekli olarak zor lisans şartları nedeniyle eleştirilen ve 2020 yılı sonunda AB’den ayrılık nedeniyle yasalarında bazı düzenlemelere gitmesi beklenen İngiltere’nin bir ilke adım atması “geleceğin adımlarının başlangıcı” olarak değerlendirildi.

Dijital menkul kıymetler borsası Archax tüm adımları tamamladıktan sonra bu yıl içerisinde açılacak.

Archax CEO’su Graham Rodford, konu hakkında yaptığı açıklamada bunun biraz zor olduğunu ancak 30’dan daha fazla sorun olduğuna ve tüm sorunların çözülmesi sonucunda lisans alınmasının mümkün olabildiğini ispatladıklarına değindi.

FCA tarafından konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, kısa sürede benzer adımlar atan dijital borsaların ortaya çıkabileceği belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları