Kripto HaberleriHaberlerİngiltere'de Komisyon Facebook'un ''Devasa Güç'' Olmasından Endişeli

İngiltere’de Komisyon Facebook’un ”Devasa Güç” Olmasından Endişeli

Takip et

İngiltere Parlamentosu Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi Başkanı Damian Collins, kripto para birimi projesi ile yola çıkan ABD’li sosyal medya devi Facebook’un Libra ile birlikte önüne geçilemeyecek kadar dünyanın en büyük devasa gücü olabileceğini bunun kendilerini tedirgin ettiği uyarısında bulundu. Bitcoin ve altcoin yatırımları hakkında açıklama yapmayan Collins, kripto para birimi Libra’nın ise arkasında olan zaten devasa güç Facebook’un finans alanına da el atması ile birlikte çok ciddi devasa güç olabilecek olduğunu ve önüne geçmenin çok zor olabileceğini açıkladı.

Facebook’un kazanacak olduğu bu gücü durdurmak için güçlerinin bir süre sonra yetersiz kalabileceğini, baştan önlemlerin alınmaması durumunda sonuçlarının çok daha ağır olabileceğini açıklayan İngiltere Parlamentosu Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi Başkanı Damian Collins, bu konuda İngiltere’nin ne gerekli ise şimdiden yapmasını ve kendilerinin bu konuya dair çalışmalara son hız devam edebilecek olduklarını açıkladı.

İfadelerinde, kripto para birimi Libra’nın yasaklanmasından bahsetmeyen yetkili başkan, kripto para birimlerine dair de herhangi bir yasak ifadesi kullanmaması dikkat çekti.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları