Kripto Para

İngiltere’de yeni kripto para araştırması

İngiltere'de kripto paraların kullanımı daha yaygın olacak.

YouGov, İngiltere’de yaptıkları araştırmaların sonucunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre ülkede kripto para sahibi olan İngiliz vatandaşı sayısı %9’a çıkarken, %90 oranında ankete katılan vatandaşlar ise gelecekte kripto para sahibi olabilecek olduklarını açıkladı.

YouGov, tarafından yapılan araştırmaya göre ülkede kripto para sahibi olmak istemeyenlerin oranı çok düşük iken, gelecek yıllarda kripto paraların yükselebilecek olduğunu ve daha fazla insanın kullanabilecek olduğunu belirten insan sayısı son derece fazla yüksek. %90 oranında ankete katılanların kripto paralar konusunda bilgi sahibi olduğu ancak yeterli bilgiye sahip olmadıklarını belirttikleri açıklanırken, %1 oranındakilerin ise kripto paralarda bir gelecek görmedikleri veya kripto paralar hakkında bilgi vermedikleri açıklandı

Araştırmada, kripto para sahibi insan sayısının net olarak açıklanmazken, İngiliz vatandaşlarının bir kısmının geçen seneye oranla daha fazla kripto para sahibi olması ise İngiltere’de kripto paraların çok daha fazla yayılmasında etkili olduğunu ortaya çıkardı. Bitcoin sahiplerinin sayısının sürekli olarak yükselebiliyor olması sayesinde İngiliz halkının gelecek 1 yıl içerisinde en az %5 oranında daha fazla insanın kripto para sahibi olduğu bir topluluğu ortaya çıkarabilecek olduğuna yönelik beklentiler doğurdu.

Kaynak: News.Bitcoin

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu